Nápověda

Rychlé odlazy

Potřebuji návod k redakčnímu systému - STAHUJTE ZDE!

Nemohu se přihlásit do redakčního systému

Pokud se Vám nedaří přihlášení do redakčního systému Vašich stránek a systém při každém pokusu píše, že jste zadali neplatné uživatelské jméno, či heslo, zašlete na adresu jednatel@helpinternet.cz. požadavek o přidělení nového uživatelského jména a hesla. Do 24 hodin Vám budou přiděleny nové přístupové údaje.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Neznám své uživatelské jméno, či heslo

Zašlete na adresu jednatel@helpinternet.cz. požadavek o přidělení nového uživatelského jména a hesla. Do 24 hodin Vám budou přiděleny nové přístupové údaje.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Chci si založit e-mail ve tvaru cokoliv@mojedomena.com (cz / net atd.)

Jste -li naším zákazníkem, máte možnost bezplatného zřízení až 10 e-mailových adres ve tvaru cokoliv@vasedomena.vasekoncovka. Máte -li zájem o zřízení e-mailu, stačí zaslat požadavek na adrese jednatel@helpinternet.cz. Do předmětu e-mailu uveďte vasedomena.vasekoncovka - žádost o zřízení e-mailu a do těla zprávy pak stačí uvést seznam e-mailových účtů, které si přejete aktivovat, tedy např. pro doménu ceskeweby.eu by to mohly být e-mailové účty: info@ceskeweby.eu, objednavky@ceskeweby.eu, honza@ceskeweby.eu atd. Váš e-mail bude zřízen do 24 hodin a budou Vám zaslány veškeré přístupové údaje.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Mám založený e-mail ve tvaru cokoliv@mojedomena.com (cz / net atd.) ale nevím, jak se do něj přihlásit

Zašlete na adresu jednatel@helpinternet.cz požadavek o zaslání úřístupových údajů k Vašemu e-mailu - nezapomeňte do zprávy i do předmětu uvést jméno Vaší domény a e-mailu, ke kterému se potřebujete přihlásit. Potřebné údaje Vám zašleme v co nejkratší době.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Mám založený e-mail ve tvaru cokoliv@mojedomena.com (cz / net atd.) a nevím, jak mám nastavit poštovního klienta

Zašlete na adresu jednatel@helpinternet.cz požadavek na zaslání návodu k nastavení Vašeho e-mailového klienta (Outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird aj.) - nezapomeňte do zprávy samotné i do jejího předmětu uvést jméno Vaší domény a e-mailu, který potřebujete nastavit. Potřebné údaje Vám zašleme v co nejkratší době.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Potřebuji zaslat podklady pro tvorbu mých stránek

Veškeré podklady pro tvorbu Vašich webových stránek, jako jsou především texty, kontaktní informace a fotografie, zasílejte na e-mailovou adresu jednatel@helpinternet.cz. Do předmětu e-mailové zprávy vždy napište jméno domény (www.vasedomena.com), případně, pokud doménu ještě nemáte určenou, adresu pod našim serverem, kde máte stránky dočasně vystaveny k nahlédnutí. Do textu zprávy připište Vaše jméno a telefon, aby Vás mohl náš pracovník v případě nejasností ihned kontaktovat.

Pokud nemáte přístup k e-mailu, nebo velikost meteriálů nedovoluje jejich poslání elektronickou formou, můžete je rovněž vypálit na cd a doručit na adresu naší kanceláře - Pod Karlovem 4, Praha 2 - a to buď osobně, či doporučenou zásilkou. CD nezapomeňte řádně označit jménem Vaší domény, Vaším jménem a příjmením a nejlépe také tel. číslem.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Mám problém s vkládáním, či mazáním fotografií

Při vkládání fotografií dbejte na správný formát (jpg, gif, png) a také maximální rozlišení obrázků - 1024 x 768px!

Pokud smažete některou fotografii z galerie, ale tato ve stánce zůstane a smaže se jiná (např. poslední), nebo pokud vložíte novou fotografii, ale místo ní se v galerii zobrazí fotka jiná (zpravidla ta, která byla před tím smazána) nejedná se o chybu. Pro správné zobrazení fotografií tak, jak jsou aktuálně ve stránkách uloženy, postupujte následovně:

  1. Přejděte na stránku s fotografiemi (většinou stránka č. 2 na Vašem webu) a poté stiskněte klávesu F5. (v levé části klávesnice zcela nahoře). Stránka se nahraje znovu a obrázky by se měly překreslit tak, jak jste je nahráli, či smazali.
  2. Pokud toto nepomůže, zkuste tlačítko F5 stisknout ještě několikrát (vždy nejprve počkejte, až se stránka překreslí).
  3. Neobjeví -li se obrázky správně ani nyní, zkuste odstranit dočasné soubory. (V Internet Exploreru nabídka Nástroje -> položka Možnosti Internetu&https://www.helpinternet.cz/?page_id=5#8230; -> karta Obecné -> položka Odstranit soubory a potvrdit OK, v Mozille Firefox nabídka Nástroje -> položka Možnosti&https://www.helpinternet.cz/?page_id=5#8230; -> karta Soukromí -> položka Nyní vymazat v oddílu Důvěrná data zatrhnout vše, kromě Cookies a Formuláře a historie hledánía a stisknout Vymazat důvěrná data). Po této akci zkuste stránku znovu obnovit stisknutím klávesy F5.

Pokud se obrázky nezobrazí korektně ani po výše popsaných krocích, kontaktujte prosím naši technickou podporu na adrese jednatel@helpinternet.cz s podrobným popisem problému.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Chci upravit text na mých stránkách

Jakýkoliv text ve Vašich stránkách můžete jednoduše editovat pomocí redakčního systému. Platí to o textech na úvodní, druhé i kontaktní stránce, včetně kontaktních údajů, e-mailu a popisek menu. Podrobný popis, jak toto provést, se dočtete v manuálu k redakčnímu systému, který obdrží každý náš zákazník automaticky při úhradě služeb. Pokud manuál přesto nemáte, můžete si jej pohodlně stáhnout - odkaz naleznete v horní části stránky.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Chci přidat obrázky do mých stránek

Ke každému článku, který je na Vašich stránkách v levém - hlavním sloupci, můžete umístit jeden obrázek. Do fotogalerie pak můžete vkládat obrázky v libovolném množství (množství je omezeno pouze prostorem na serveru, který je nastaven na 500MB).

Podrobný popis, jak pracovat s obrázky ve Vašich stránkách, se dočtete v manuálu k redakčnímu systému, který obdrží každý náš zákazník automaticky při úhradě služeb. Pokud manuál přesto nemáte, můžete si jej pohodlně stáhnout - odkaz naleznete v horní části stránky.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Mám ve stránkách špatně nastavený e-mail

Přihlašte se do redakčního systému a zvolte možnost Změna kontaktního e-mailu. Do políčka, které se objeví, vepište súrávnou e-mailovou adresu a klikněte na Ulož změny. Nastavý se nový e-mail.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Můj kontaktní formulář ve stránkách nefunguje

Pokud Vám z Vašeho formuláře nechodí odeslané zprávy na Váš e-mail, chyba je pravděpodobně právě v nastavení e-mailové schránky. Přihlašte se do redakčního systému a zvolte možnost Změna kontaktního e-mailu. Do políčka, které se objeví, vepište súrávnou e-mailovou adresu a klikněte na Ulož změny. Nastavý se nový e-mail, na který Vám budou doručovány vzkazy z kontaktního formuláře.

Pokud vzkazy přesto nebudou do vaší schránky doručovány, kontaktujte naši technickou podporu: jednatel@helpinternet.cz.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Potřebuji zjistit, kdy budou moje stránky spuštěny

Internetové stránky našich klientů spouštíme většinou během 10 pracovních dní po uhrazení veškerých objednaných služeb. Pokud ve Vašem případě již tato doba uplynula, ale Vaše stránky přesto nemůžete pod dohodnutou doménou najít, kontaktujte prosím technickou podporu na adrese jednatel@helpinternet.cz.

Zpět na seznam témat nápovědy >>

Chci si objednat doplňkovou službu ke svým stránkám

Kteroukoliv doplňkovou službu můžete dodatečně objednat kdykoliv po uzavření smlouvy. Máte -li zájem, kontaktujte obchodního zástupce, který Vám byl při stránek přidělen, případně napište požadavek na adresu jednatel@helpinternet.cz.

Zpět na seznam témat nápovědy >>